iQos elektronik sigara Philip Morris tarafından geliştirilen tütünü yakmadan sadece ısıtarak hiçbir kimyasal madde bulundurmadan nikotin buharı üreten yeni nesil sigara türü olarak piyasaya sürülmüştür. Normal sigaranın zararlı olduğu kısım yanmasından dolayı kaynaklandığını açıklayan PMI, iQos’un %90 oranında daha az zarar verdiğini iddia ediyor. iQos sigarayı çalıştırabilmeniz için üç ana parçaya sahip olmanız gerekiyor. iQos Holder (tutacak) içine sigarayı bıraktığımız yer yeterince ısındığı zaman dumanı çektiğimiz bölümdür. iQos sigara içerisinde bulunan karbon çubuk sayesinde iQos sigarayı ısıtıp duman vermesini sağlayan en önemli parçalardan bir tanesidir. iQos sigara dumanından daha iyi bir verim alabilmeniz için her kullanımdan önce mutlaka içini temizleyin.

iQos Sigara Parçaları

Birinci parça olarak bilinen iQos holder hakkında detaylı bilgi olarak yukarıdaki yazımızda belirttik ama burada da kısa bir özet geçersek, dumanın daha kolay ve rahat alınabilmesi için sigara içerisinde bulunan bölümdür. Bunun sayesinde sigara dumanını salmasını sağlayan en önemli parçalardandır. İkinci ana parça ise iQos kapsül, her iQos elektronik sigara içtiğinizde tutacağın içerisine kuyo şart ettiğiniz bölüm olarak isimlendirilmektedir. İçerisinde büyük bir pil bulundurmaktadır. iQos tutacağı dolu olduğu zaman maksimum olarak 20 kere şarj edebilirsiniz. Bu parçanın üstünde açma kapama ve şarj durumunu gösteren yerler bulunmaktadır. iQos sigara, görünüşte ne kadar minyatür olarak gözükse de çok fonksiyonlu bir elektronik sigara türüdür. iQos sigara 14 defa içilebilir ve 6 dakika boyunca dumanını çekebilmektesiniz.

iQos Sigara Türleri Nelerdir?

iQos sigara firması üretmiş olduğu yeni nesil sigaralar arasında çok farklı seçenekler henüz bulunmamaktadır. Fakat kullanıcılar tarafından çok tercih edilen iQos elektronik sigara gelecek zamanlarda farklı seçenekleriyle kullanıcılarına hizmet vermek için yayınlanacağını bilmekteyiz. iQos sigara türleri şuan için iki seçenek bulunmaktadır. Parlaiment ve Marlboro olarak farklı kategorilere ayrılmaktadır. İkisi de aynı işlevi görmektedir. Ama aralarında farklı fonksiyonlar bulunmaktadır. bu iki seçenekte bulunan farklılıklar Marlboro kırmızı, beyaz ve mentollü aromalarına sahip üç farklı seçenek bulunmaktadır. iQos Parliament seçeneklerinde ise sadece blue ve fresh olarak iki farlı versiyonu bulunuyor.

iQos Türkiye’de Ne Zaman Satışa Sunuldu?

iQos firması Philip Morris yapmış olduğu açıklamalara göre 2017 yılsonuna kadar yani 2018 yılına yakın bir zamanda iQos elektronik sigarayı 35 ülkede satışa sunacaklarını belirtti. Şuanda yaklaşık 25 ülkede satışları yapılmaktadır. Son olarak bazı ülkelerde satış listesine eklenerek ülkelerinde yasal olarak iQos elektronik sigara satışına başladırlar. Bu son eklenen ülkeler arasında Türkiye’de bulunmaktadır. Türkiye’ye iQos elektronik sigara hizmeti sunulmaya başlandığı zamandan beri kullanıcılar tarafından büyük bir ilgi odağı haline gelmeyi başarabildi. Elektronik sigara kategorileri içerisinde en çok satışı yapılan iQos elektronik sigaraya sahip olmak için iqosturkey.com internet adresi üzerinden satın alabilirsiniz.

İqos Sigara Sahibinden

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir