Gelişen teknoloji ile her şey elektronik ortamlara taşınmaktadır. Elektronik sigaranın tüketimi günden güne artmasından dolayı sigara firmaları farklı alternatif çözümler üretmeye karar vermiştir. Sigarayı eski çekiciliğine getirebilmek için her gün farklı farklı aromalar ile karşımıza çıkan sigara ve puro modellerine ek olarak son zamanlarda renkli duman veren sigara ve nargile çeşitleri insanların sağlığına zarar veren tütün kullanımına devam etmeleri için oldukça zorlamaktadır. IQOS elektronik sigara tüm sigara firmalarının düşündükleri rakiplerinden biridir. IQOS sigarayı bırakmak için üretilmiş bir cihaz olarak bilinir. Konumuzda sizler için IQOS elektronik sigara özellikleri nedir? IQOS elektronik sigara modellerinin yerini alabilecek mi? IQOS yakın zamanda Türkiye’de satışa sunulacağı için bu konuyu sizler için araştırdık.

IQOS Nedir?

Philip Morris’in üretmiş olduğu IQOS şuanda birden fazla ülkede satışı yapılmaktadır. Philip Morris piyasadaki en büyük tütün üreticilerinden biridir. Philip Morris ilk olarak 2014 yılında Japonya Nagoya’da düzenlenen bir fuarda tanıtılmıştır. İlk olarak “startup” yani “yeni girişim” olarak halka sunulmuştur. Sonrasında Philip Morris için başlı başına büyük bir proje haline gelmiştir. IQOS ilk olarak İtalya’da satışa sunulmuş ve daha sonra dünyanın hemen her yerinde satılmaya başlanmıştır. Bu ülkelerin en başında İngiltere gelmektedir. Ürün asıl olarak ismini “ I Quit Ordinary Smoking” cümlesinden alıyor yani bu cümle  “normal sigarayı bıraktım” anlamına gelmektedir. Bu cümleye iyi bakıldığında bir kelime oyunu yapılmış gibi duruyor. Öyle ki cihazın üzerinden “IQ” geçecek şekilde planlaması yapılmıştır. Önümüzde ki yıllarda akıllı sigara adı ile satılırsa hiç şaşırmamalıyız.

IQOS Elektronik Sigara Fiyatı Ne Kadardır?

IQOS ilk olarak görücüye Japonya’da çıkmıştır. İlk olarak Japonya’da 9,980 Yen olarak satılmaktadır. Bu rakamı Türk Lirası’na çevirir isek karşınıza ortalama 320 TL gibi bir fiyat çıkıyor. IQOS bu fiyat ile hemen her elektronik ile yanı fiyata eş değer oluyor. Aldığınız bu setten batarya gövdesi, şarj aleti, tütün kartuşları ve taşıma çantası çıkmaktadır. Tüm bu setin satış fiyatı ülkemizde daha fazla bir miktar ile karşımıza çıkacağını belirtmekte fayda var. IQOS Sigara.

IQOS Elektronik Sigaranın Yerine Geçebilecek Mi?

Sigaranın zararlarından sizleri uzak tutacak çözümleri sunmaya çalışıyoruz. Buna karşın IQOS elektronik sigara yerine alabileceğini söylemek doğru olmaz. Çünkü özellikle mod elektronik sigara modelleri ve Premium elektronik sigara likit çeşitleri kullanıcılarına tam özgürlük sunmaktadır. Waat ayarından tutun MTL veya başka bir içim şekline elektronik sigara likiti içerisinde nikotin değerine kadar hemen her şeyi ayarlayabiliyorsunuz. Yüzlerce çeşit elektronik sigara bulunmaktadır. Elektronik sigaraların likiti aromalıdır. Elektronik sigaralarda aroma kullanılmasının sebebi tütün tadını direk vermemektir. Tütün tadı direk verdiği zaman zaten sigaradan bir farkı kalmaz ve tercih edilmez. Tüm bu açıklanan sebeplerden dolayı IQOS’un elektronik sigara yerine geçmesi mümkün görünmüyor.

IQos Plus

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir