Philip Morris’in üretmiş olduğu IQOS sigaranın nereden alınacağına dair bir takım sorular ile karşılaşmaktayız. Konumuzda sizlere bu soru hakkında cevaplar vermek için araştırma yaptık. Philip Morris henüz satış ağını genişletmiş değil. IQOS sigarayı sadece belli başlı ülkelerde satışa sunmuşlardır. Ukrayna, Kıbrıs, Japonya, Almanya ve İngiltere’de hali hazırda satışı yapılan sadece bu ülkelerdir. Pek nadir bulunur bazı ülkelerin hava limanlarında Duty Free mağazalarında bulmak mümkündür. İnternet üzerinden ebay ve amazon gibi satış mağazalarında bulunmaktadır. Ancak yurt dışından Türkiye’ye geldiğinde bu sigara gümrükte takılmaktadır. Ülkemizde ise sosyal medya hesapları olan İnstagram ve Facebook hesaplarından IQOS sigaraları satılmaktadır. Genellikle en çok Parlıament tütünü kolaylıkla bulunmaktadır. IQOS fiyatları Türkiye üzerinden 130 ve 180 Türk Lirası arasında değişmektedir. Philip Morris’in dağıtım ağı düşünüldüğünde 2017 yılının ilk aylarından her yerden rahatlıkla satılacağı söylenmektedir.

IQOS Sigaranın Normal Sigara ile Farkı Nedir?

Normal bir sigarayı yaktığınız zaman ısı yaklaşık olarak 800 dereceye kadar çıkmaktadır. Hem yüksek ısıdan hem de kağıttan kaynaklanan kimyasallardan dolayı bütün pisliği içimize çekmekteyiz. IQOS sigara normal sigaraya göre sadece tütünün sıcaklığını 800 dereceden 300 dereceye kadar düşürür ve ağızda tütünden aromalı buhar çıkarır. Kesinlikle koku ve katran çıkartmamaktadır. Zaten IQOS kullanılmaya başlandıktan hemen 1 hafta sonra vücudunuzdaki farkı kolaylıkla görebileceksiniz. Tütün propilen glikole batırılmıştır ve buhar üretmeye yardımcı olmaktadır. Fakat normal sigaradaki kadar yoğun bir duman çıkaramamaktadır. Yapılan bazı araştırmalara göre normal sigaradan %89 daha az zararlı olduğu iddia edilmektedir. IQOS sigara içim süresi ortalama 6 dakika veya 14 nefes olarak belirtilmiştir ve bu gayet yeterli olmaktadır. Tiryaki bir insan normal bir sigarayı ortalama 2 dakika içerisinde içmektedir. Turuncu ışık yandığında ise 2 nefes ya da 30 saniyelik bir içim süresi kalmaktadır. Özetle normal sigarayı içmediğiniz zamanları çıkardığınızda hemen hemen aynı süre sigarayı içinize çekmiş olacaksınız.

IQOS Sigaranın Fiyatı Ne Kadar Olarak Belirlenecektir

IQOS sigaran nereden alınır sorusunun yanı sıra birde fiyatı ne kadar olur sorusu internet üzerinden oldukça araştırılmaktadır. Türkiye’deki satış fiyatı oldukça merak edilmektedir. 2018 yılının ilk aylarında satışa çıkması beklenen IQOS sigaranın fiyatı net olarak verilmemiştir. Bu konuda sadece tahminlere dayanarak yazabilmekteyiz. IQOS Heets, büyük ihtimal normal Marlboro ila aynı fiyattan satışa çıkacak yani 13 Türk Lirası olacaktır. Tabi bu sigaranın fiyatına 2018 yılının başlarında zam gelmezse. Yurt dışında satılan IQOS sigarası normal sigaralar ile aynı fiyattan satılmaktadır. Bir ihtimal olarak Philip Morris bir pazarlama taktiği yaparak kullanımını arttırabilmek için ucuz fiyattan piyasaya sürebilir. Türkiye’de IQOS veya IQOS sigarasını almak istiyorsanız iqosturkey.com adresinden veya mail hesaplarımızdan bize ulaşabilirsiniz. Philip Morris’i n IQOS sigarası nereden alınır sorusunun cevabını sitemizden kolaylıkla bulabilirsiniz.

İqos Nerden Alabilirim ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir