Günümüzde elektronik sigaraların çoğalması ve kullanıcıların daha çok tercih etmesi ile farklı farklı elektronik sigaralar üretilmiştir. Philip Morris’in üretmiş olduğu IQOS dumansız sigara dünyanın hemen her yerinde satılmaya başlamıştır. IQOS Heets ismini günümüz ve sonrasında artık her yerde duymaya başlayacağız. IQOS sigara markası olarak tüm ülkelerde Heets ismini tercih etmektedir. Ukrayna ve Japonya gibi ülkelerde IQOS dumansız sigara Marlboro ve Parliament ismini tercih etmektedir. Özellikle Avrupa ülkelerinde yeni bir marka ile satılmaktadır. Henüz yeni yapılan bir marka hakkında açıklama yapılmamıştır ve bu yüzden marka hakkında yorum yapmamız yanlış olacaktır. Büyük bir ihtimalle IQOS dumansız sigara Türkiye pazarına Heets ismi ile giriş yapacaktır. Heets markasının çeşitleri bulunmaktadır. IQOS buharlı sigara çeşitlerine iqosturkey.com üzerinden kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

IQOS TURQUOISE BUHARLI SİGARA

IQOS Heets Turquoise ismini turkuaz renginden alsa bile az da olsa rengi hafif yeşile kaçıyor diyebiliriz. Mentollü sigara içen insanların kesinlikle favorisi olacaktır. Mentollü sigara içen insanlar bu sigaradan vazgeçemeyecektir. Farklı bir aromaya sahip olan ve geleneksel mentol sigaralarından çok daha güzel olduğunu söyleyebiliriz. Heets amber sigarasını bile tercih ediyorsanız eğer bu seçenekten bir paket alıp bu keyfi yaşamanızı tavsiye ederiz. Türkiye’de mentollü sigaraların yasaklanacağı gündeme geldi. Fakat Heets Turquoise için geçerli olacak mı bekleyip göreceğiz.

IQOS HEETS YELLOW BUHARLI SİGARA

IQOS Heets Yellow isminde de anlayacağınız üzere sarı paket ile satılmaktadır. Paket tasarımları üzerinden renk hariç ve hepsinin önünde “ From Marlboro” yazmaktadır Heets Yellow sigaranın duman yoğunluğu ve tadı olarak Heets Ambere göre daha çok tercih edildiğini söyleyebiliriz. Hafif sigara içen insanların daha çok tercih edebileceğini söyleyebiliriz. Eğer beyaz ve light olan Marlboro seviyorsanız kesinlikle bu sigarayı tercih edeceksiniz. Çünkü dumanın yoğunluğu yumuşaklık ve tat olarak beyaz Marlboro’nun aynısıdır diyebiliriz. Normal sigaraların paketinin üzerinden bulunan karbon monoksit ve nikotin değerleri bu paketlerde yer almamaktadır. Bu nedenle bu konu üzerinde sizlere bilgileri vermemiz doğru olmayacaktır.

IQOS HEETS AMBER BUHARLI SİGARA

IQOS HEETS Amber sigarası turuncu paketi ile satışa sunulmuştur. Paket önünde diğer sigaralarda bulunduğu gibi “ From Marlboro” yazısı bulunmaktadır. Bu yazıdan anlayacağınız gibi içerisinde tamamen Marlboro ile aynı tütün ve aroması olduğunu anlayabiliriz. Kırmızı Marlboro içenlerin tercihi Heets Amber olacağını söyleyebiliriz. Hem duman yoğunluğu hem sertlik bakımından hem de aroması ile tıpkı kırmızı Marlboro ile aynı düzeyde olacağını söylemekte fayda var. Tabi ki kırmızı Marlboro’nun ağır kokusundan eser yoktur. Ağır kokusunun gelmemesinin asıl sebebi ise IQOS sigarasının yakmadan ısıtarak duman sağlayan sisteminden kaynaklanmaktadır. IQOS Marlboro’dan önce kırmızı Marlboro tercih edenler üzerinden yaptığımız araştırmalara göre aynı tat ve sertliği vermektedir.

IQos Heets

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir