IQOS dumansız bir sigaradır ve içine çektikten sonra buhar olarak çıkmaktadır. IQOS sigaran dünyanın yaklaşık 30 ülkesinde hazır kıta satışa sunulmaktadır. Büyük bir rağbet gören Philip Morris ‘in yeni nesil sigaranın Türkiye’ye ne zaman satılacağı herkesin merak ettiği soruların başında gelmektedir. Gayri resmi olarak açıklamalar yapan Philip Morris henüz kesin bir tarih belirtmemiştir. Fakat geçenlerde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde geçen torba yasada IQOS dumansız sigaranın “ Sigara ve diğer tütün mamullerine girmeyen yeni tütün mamulleri” olarak yasallaşmıştır. Artık yasal olarak Türkiye’de satılabilmesi için herhangi bir engel kalmamıştır. Bundan sonraki süreç tamamen Philip Morris’in insiyatifine kalmıştır. Çok büyük yatırımlar yapıp hatta iş akışını yeni nesil tütün mamulleri ile değiştiren Philip Morris en yakın zamanda harekete geçecektir. Araştırmalarımıza gören en geç 2018’in ikinci aylarında Türkiye’de satışa başlayacaktır.

IQOS Dumansız Sigara Türkiye’de Hangi İllerde Satışı Yapılacak?

IQOS dumansız sigara bütün dünya genelinde öncelikle o ülkenin en gözde şehirlerinde satışa sunulmuştur. Daha doğrusunu söylemek gerekir ise ilk olarak IQOS Store ülkelerin popüler şehirlerinde açılmıştır. Philip Morris IQOS Store mantığını ilk olarak Apple Shop ile aynı mantıkla hatta birebir kopyalayarak hayata geçirmiştir. Aksesuar, cihaz ve Heets  sigara satışı yapılıyor ve cihazı denemek isteyen kullanıcılarına deneme imkanı sağlar. Bu durumda ilk IQOS store İstanbul’da açılacak olmasını söylemek için şirketten herhangi bir bilgi beklemeye gerek yoktur. Tam olarak bir bilgi vermek yanlış olur çünkü henüz Philip Morris’ten tam olarak ne zaman geleceğine dair bir açıklama yapılmamıştır. Tahmin edecek ise öncelikle İstanbul’da iki tane açılacaktır. Biri Avrupa yakasından ve muhtemelen Zorlu AVM’de ve Kanyon’da açılacaktır. Anadolu yakasında ise tahminimizce Akasya AVM’de olmak üzere toplam 2 tane IQOS Shop açılmış olacaktır. IQOS daha sonra sigara ağını genişletecek ve bütün marketlerde satacağını düşünüyoruz.  IQOS dumansız sigara satışı henüz ülkemizde satışta olmasa bile ülkemizde bulmak mümkündür. Yurt dışından getirip satışını yapan bazı hesaplar bulunmaktadır. Özellikle sosyal medya hesaplarından oldukça fazla bir şekilde satılmaktadır.

IQOS Sigara Türkiye’de Ne Zaman Satışa Sunulacak?

Philip Morris’in üretmiş olduğu IQOS sigaranın ülkemize ne zaman geleceği hakkında henüz net bir bilgi bulunmamaktadır. Her ne kadar TBMM’den çıkan torba yasadan geçse bile Philip Morris tam olarak bir açıklama yapmamıştır. Konu üzerinden anlaşılacağı gibi ülkemizde satışı yasal olmuştur. Türkiye’de satışı için net bir bilgi verilmediği gibi her ne kadar olsa da bazı sosyal medya hesapları üzerinden satışı rahatlıkla yapılmaktadır. Yaptığımız araştırmalara göre IQOS dumansız sigara ülkemize 2018 yılının ikinci veya üçüncü ayında satışa sunulması planlanıyor. Tabi her ne kadar biz bu konu hakkında bilgi versek bile yine tüm insiyatif Philip Morris’in elindedir. IQOS dumansız sigara hakkında tüm bilgilere iqosturkey.com adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Heets Sigara

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir