Elektronik sigaraların kullanımının artması ile üreticiler farklı türde sigara üretmeye başlamıştır. Sigara satıcıları eski çekiciliği ön plana çıkarabilmek için sigaraları her gün yeni aromalar ile sergilemektedir. Sigara ve puro modellerinde ek olarak renkli dumanlar veren sigara ve nargile çeşitleri insan sağlığına zararları tütün kullanımına devam etmek için oldukça zorlamaktadır. Sigara firmalarının elektronik sigar için düşündükleri en büyük rakiplerinden biri ise IQOS’tur. IQOS tamamen sigaraya bırakabilmek adına üretilmiş bir cihazdır. IQOS ilk başlarda normal elektronik sigaraya benzemektedir. IQOS ilk olarak 2014 yılında Japonya’da tanıtılmıştır. IQOS markasının ilk iki harfinde geçen “IQ” kelimesi de bu markanın oldukça güzel anlam içerdiğinin kanıtıdır.

IQOS Plus

IQOS Plus, Philip Morris’in ürettiği bir sigaradır. Günümüzde pek çok ülkede kullanılmaktadır. Piyasadaki en büyük tütün üreticisi olarak bilinen Philip Morris IQOS Plus ürünü ilk olarak 2014 yılında Japonya’da düzenlenen bir fuarda tanıtmıştır. İlk olarak yeni girişim projesi olarak planlanan proje IQOS Plus, daha sonra kurucusu Philip Morris tarafından büyük bir proje haline getirildi. Cihaz ilk olarak İtalya’da piyasaya sürülmüştür. İlk olarak İtalya’da piyasaya sürülen bu cihaz daha sonra dünyanın hemen her yerinde satışa sunulmuştur. Bu ülkelerin başında İngiltere ilk sırada gelmektedir. Ürünün isminin Türkçe karşılığı “Normal Sigarayı Kullanmayı Bıraktım” anlamına gelmektedir. Aslında burada küçük ve etkili bir kelime oyunu yapılmıştır. Ürünün ismi özel olarak “IQ” kelimesi geçecek şekilde planlanmıştır. Gelecek yıllarda akıllı sigara olarak piyasaya çıkarsa hiç şaşırmayın.

IQOS Plus Ne Kadardan Satılmaktadır? 

IQOS Plus ilk olarak halk önüne sunulduğu zaman 320 Türk Lirasından satışa çıkmıştır. Bu fiyat hemen her elektronik sigara ile eş değer düzeydedir. IQOS Plus bir set olarak satılmaktadır. Bu setin içerisinde tütün kartuşları, batarya gövdesi, şarj aleti, ve taşıma çantası çıkar. Tüm bu setin satış fiyatı vergilerden dolayı Türkiye’de daha fazla fiyattan satılabilir. IQOS Plus, tütünü ısıtarak çalışır ve kartuşları tıpkı bir sigara gibi paketlenmiş durumda sizlere verilir. Muhtemelen sigara satılan her yerden bu kartuş setini temin edebilirsiniz. IQOS Plus şuanda kendini hala geliştirmeye devam etmektedir. Pek çok ülkede satılmaya başlanmıştır. Tüm bunlara ek olarak kullan-at elektronik sigara modellerinin de eczane ve büfelerde satışa çıkacağına dair söylentiler vardır.

IQOS Elektronik Sigara Modelleri Yerini Alabilecek Mi?

IQOS Plus sizleri sigaranın zararlarından uzak tutacak yöntemleri desteklemektedir. Buna karşın IQOS Plusun elektronik sigara yerine geçebileceğini söyleyemeyiz. Çünkü özellikle elektronik sigara modelleri ve Premium elektronik sigara likitleri kullanıcılarına tam anlamda özgürlük sağlar. IQOS Plusun tüm özelliklerini kolaylıkla kullanabilirsiniz. Yüzlerce bulunan elektronik sigaraların likiti aromalıdır. Tüm bu sebeplerden dolayı IQOS Plusun herhangi bir elektronik sigara yerine geçeceği söylemek doğru olmaz. Hets Sigara

Iqos Plus

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir